Ty, kdo máš trápení

Autor: Vanda Rybanská | 23.2.2015 o 23:43 | (upravené 24.2.2015 o 0:01) Karma článku: 5,70 | Prečítané:  562x

Vlastne by sa to malo volať EVERYBODY HURTS - SOMETIMES. Ale angličtina v názve je pre nás segregovaných autorov zakázaná. A bude to vlastne "O mačkách a ľudoch". Aj ;)

Je skvelé mať priateľov: keď som bola nešťastná z neúčasti ľudí na Chromíkovom Referende o rodine, priateľ - a brat - ma utešil: podľa internej štatistiky je percento občanov, ktorí chodia pravidelne na nedeľné bohoslužby ešte nižšie ako bola účasť na referende, takže to bol vlastne úspech!  Bola som v šoku - veď moje kostoly sú vždy plné do posledného miesta. Chodiť do kostola je predsa úžasné. Už len samotné putovanie je čas nečakaných stretnutí a zážitkov.

 

Aj včera: pri chodníku ležala krásna tigrovaná mačka - ako naša. Akoby len spala. Evidentne sa o ňu niekto dobre staral. Určite na ňu doma s nádejou čaká - márne.Keďže som na omšu prišla neskoro, večer som išla na opravák, takže ma nasýtili až 2 svieže privítania v pôstnom období. Navyše ma po dlhých rokoch pustil sadnúť jeden fešák. Celkom ma to v pocite vlastnej mladosti zaskočilo, tak som sa zmohla len na: "Veď ja nie som tehotná". "Ale áno", odpovedal mi s úsmevom :D Tak som to radšej prijala bez ďalších hlavolamov. Po strhujúcom povzbudení o boji vztýčeného medeného hada proti pozemským jedovatým počas frustrujúceho 40-ročného putovania, MYŠIACH, kontraproduktívnom múzeu osobných hriechov, nevyhnutnom vypnutí šumov, naladení sa na príjem a nedočkavej odpúšťajúcej  otcovskej Božej láske sa cestou domov na mňa z rádia nalepila ešte aj starožitná REMovka Everybody Hurts (1992!). (Podľa internetu vraj bola vyhodnotená ako najdepresívnejšia pesnička. Nechápem prečo - na mňa pôsobí úplne naopak: naplnila ma pokojom.)

 

Tá zrazená mačka mi vtom pripomenula naše milé mačky, ktoré sa tiež nevrátili domov. Je zvláštne domýšľať si, čo je dnes s nimi. Istoty nám robia dobre. A tak som si nevdojak predstavila naše mačky, keď boli choré, slabé a neisté. V tom ťažkom čase sme ich ešte lovili a napchali do malej prenosnej klietky, aby sme ich mohli zobrať k veterinárovi. SAmozrejme autom, v ktorom nikdy neboli a ktoré hučalo a hýbalo sa neznámym rytmom. Potom ich v cudzej miestnosti vzal do rúk úplne cudzí Holokožec (alebo ktovie, ako mačky nazývajú ľudí) - možno dokonca so stopami psa na plášti! No stres na stres - niet divu, ak mačka v smrteľnej úzkosti začne bojovať z posledných síl a do krvi dodriape aj vlastných.A pritom naposledy stačilo, aby veterinár mačiatku pomasíroval bruško, spriechodnil tým zablokované vylučovanie, kvôli ktorému "ochrnulo" na 1 labku a prestalo jesť. A Krivko bol zachránený.

 

Nie sme trochu ako tie mačky? Tiež nevidíme za roh, keď nás "Osud" bolestne priškripne, lebo nás potrebuje zbaviť nevhodného frajera, po 20 rokoch zachrániť z ubíjajúceho zamestnania, uľaviť ubolenému dieťatku, diagnózou spomaliť workoholickú samodeštrukciu, padnutými preferenciami zobudiť z driemania na vavrínoch, ... a preniesť na nový re-ŠTART

 

 Bolí to a ľakáme sa, že je to koniec nášho sveta. NIE JE! Spýtajte sa svojej ROdiny. A svojich priateľov a kolegov: každý máme svoje trápenia a svoje krízy - finančné, zdravotné, vzťahové, pracovné ....Keď sme hore, podajme ruku tým, čo práve zúfajú.Keď sme dole, prijmime ruku a povzbudenie od tých, čo to už majú za sebou.A hlavne od Toho, ktorý už bol aj ukrižovaný.Nevzdávajme sa! Nie sme v tom sami!Veď Everybody Hurts - Sometimes :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ijZRCIrTgQc 

 

http://www.azlyrics.com/lyrics/rem/everybodyhurts.html PS ospravedlňujem sa za tie neskrotené odseky :(Toto nie je WYSIWYG no more :(
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Víkendový výber: Kde sú rómske športové talenty dnes

Pravidelná dávka víkendového čítania i tipov na voľné chvíle.


Už ste čítali?