Ty, kdo máš trápení

Autor: Vanda Rybanská | 23.2.2015 o 23:43 | (upravené 24.2.2015 o 0:01) Karma článku: 5,70 | Prečítané:  327x

Vlastne by sa to malo volať EVERYBODY HURTS - SOMETIMES. Ale angličtina v názve je pre nás segregovaných autorov zakázaná. A bude to vlastne "O mačkách a ľudoch". Aj ;)

Je skvelé mať priateľov: keď som bola nešťastná z neúčasti ľudí na Chromíkovom Referende o rodine, priateľ - a brat - ma utešil: podľa internej štatistiky je percento občanov, ktorí chodia pravidelne na nedeľné bohoslužby ešte nižšie ako bola účasť na referende, takže to bol vlastne úspech!  Bola som v šoku - veď moje kostoly sú vždy plné do posledného miesta. Chodiť do kostola je predsa úžasné. Už len samotné putovanie je čas nečakaných stretnutí a zážitkov.

 

Aj včera: pri chodníku ležala krásna tigrovaná mačka - ako naša. Akoby len spala. Evidentne sa o ňu niekto dobre staral. Určite na ňu doma s nádejou čaká - márne.Keďže som na omšu prišla neskoro, večer som išla na opravák, takže ma nasýtili až 2 svieže privítania v pôstnom období. Navyše ma po dlhých rokoch pustil sadnúť jeden fešák. Celkom ma to v pocite vlastnej mladosti zaskočilo, tak som sa zmohla len na: "Veď ja nie som tehotná". "Ale áno", odpovedal mi s úsmevom :D Tak som to radšej prijala bez ďalších hlavolamov. Po strhujúcom povzbudení o boji vztýčeného medeného hada proti pozemským jedovatým počas frustrujúceho 40-ročného putovania, MYŠIACH, kontraproduktívnom múzeu osobných hriechov, nevyhnutnom vypnutí šumov, naladení sa na príjem a nedočkavej odpúšťajúcej  otcovskej Božej láske sa cestou domov na mňa z rádia nalepila ešte aj starožitná REMovka Everybody Hurts (1992!). (Podľa internetu vraj bola vyhodnotená ako najdepresívnejšia pesnička. Nechápem prečo - na mňa pôsobí úplne naopak: naplnila ma pokojom.)

 

Tá zrazená mačka mi vtom pripomenula naše milé mačky, ktoré sa tiež nevrátili domov. Je zvláštne domýšľať si, čo je dnes s nimi. Istoty nám robia dobre. A tak som si nevdojak predstavila naše mačky, keď boli choré, slabé a neisté. V tom ťažkom čase sme ich ešte lovili a napchali do malej prenosnej klietky, aby sme ich mohli zobrať k veterinárovi. SAmozrejme autom, v ktorom nikdy neboli a ktoré hučalo a hýbalo sa neznámym rytmom. Potom ich v cudzej miestnosti vzal do rúk úplne cudzí Holokožec (alebo ktovie, ako mačky nazývajú ľudí) - možno dokonca so stopami psa na plášti! No stres na stres - niet divu, ak mačka v smrteľnej úzkosti začne bojovať z posledných síl a do krvi dodriape aj vlastných.A pritom naposledy stačilo, aby veterinár mačiatku pomasíroval bruško, spriechodnil tým zablokované vylučovanie, kvôli ktorému "ochrnulo" na 1 labku a prestalo jesť. A Krivko bol zachránený.

 

Nie sme trochu ako tie mačky? Tiež nevidíme za roh, keď nás "Osud" bolestne priškripne, lebo nás potrebuje zbaviť nevhodného frajera, po 20 rokoch zachrániť z ubíjajúceho zamestnania, uľaviť ubolenému dieťatku, diagnózou spomaliť workoholickú samodeštrukciu, padnutými preferenciami zobudiť z driemania na vavrínoch, ... a preniesť na nový re-ŠTART

 

 Bolí to a ľakáme sa, že je to koniec nášho sveta. NIE JE! Spýtajte sa svojej ROdiny. A svojich priateľov a kolegov: každý máme svoje trápenia a svoje krízy - finančné, zdravotné, vzťahové, pracovné ....Keď sme hore, podajme ruku tým, čo práve zúfajú.Keď sme dole, prijmime ruku a povzbudenie od tých, čo to už majú za sebou.A hlavne od Toho, ktorý už bol aj ukrižovaný.Nevzdávajme sa! Nie sme v tom sami!Veď Everybody Hurts - Sometimes :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ijZRCIrTgQc 

 

http://www.azlyrics.com/lyrics/rem/everybodyhurts.html PS ospravedlňujem sa za tie neskrotené odseky :(Toto nie je WYSIWYG no more :(
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

KOMENTÁRE

Kotlebovci nosia fašistické relikvie do parlamentu

Parlamentný preukaz nezakryje extrémistickú slamu.

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.


Už ste čítali?