44 žalobcov (alebo žalobáb?), 2 platonici a 2 impeachmenty

Autor: Vanda Rybanská | 17.1.2013 o 17:58 | (upravené 18.1.2013 o 12:27) Karma článku: 5,23 | Prečítané:  709x

Americkí patrioti dostali na frak! Aj Slováci sú už americkí a obžalovali svojho prezidenta! Vlastne ani nie Slováci, korektnejšie: občania Slovenska. Najpresnejšie: 44 poslanci parlamentu Tejtokrajiny.

Ako vyňuchal diskutér: v USA "za 236 rokov existencie, kedy sa tam vystriedalo uz 44 prezidentov doslo ku obzalobe prezidenta (tzv. presidential impeachment) iba u dvoch prezidentov. Boli to Andrew Johnson a Bill Clinton."

Johnsona si nepamätám; švihácky ženatý demokratický prezident Clinton (o.i.) verejne klamal, že s praktikantkou Lewinskou sex nemal. Ona zas verejne ukázala šaty, ktoré si sentimentálne odložila -  aj s DNA pečaťou jeho vášne.  Čo riešiť?

Keďže mienkotvorné SME oslavujú svoje 20. výročie, nemôžu sa predsa zaoberať drobnosťami - naučili sa nadhľadu, ktorí sa cení a možno aj oplatí. Takže o hlasoch za návrh svetovo jedinečnej žaloby na priamo zvoleného prezidenta len skrátka:" Opozícia ich má len 67, nie všetci opoziční poslanci pritom obžalobu podporujú."

Pravda je taká, že niektorí ju  nepodporujú, ani nepodporiili. Po týždni zbierania podpisov a 2 vášnivých tlačovkách svojím podpisom historíckú poštu pre prezidenta podpísali a svojim menám nezmazateľné miesto v análoch zaručili poslanci:

SDKÚ-DS: 10 z 11:

 1. Frešo
 2. Kaník- exminister
 3. Vašáryová -exveľvyslankyňa
 4. Žitňanská -exmimisterka, advokátka
 5. Štefanec
 6. Novotný
 7. Mikuš
 8. Dzurinda- expremiér, exminister
 9. Beblavý
 10. Mikloš - exminister

MOST-HID-OKS: 11/13:

 1. Jakab
 2. Solomyi
 3. Bastrnák
 4. Chmel - ex%veľvyslanec v HU, exminister kultúry, exvicepremiér
 5. Hrnčiar - expodpredseda MS
 6. Simon -exminister
 7. Nagy - exminister
 8. Gál - advokát
 9. Ersek -exminister
 10. Šebej
 11. Csicai

SAS-OKS - iniciátor: 8/11:

 1. Poliačik
 2. Kollár
 3. Krajcer -exminister
 4. Chren
 5. Galko -exminister
 6. Miškov -exminister
 7. Osuský
 8. Švejna

KDH 8/14:

 1. Figeľ- predseda, exeurokomisár, PhD.
 2. Hrušovský- expredseda NR SR
 3. Uhliarik - exminister
 4. Yajac
 5. Mikloško Jozef -exveľvyslanec
 6. Abrhan
 7. Kvasnička
 8. Hudacký

OĽaNO 7/15:

 1. Viskupič
 2. Jurinová
 3. Fecko
 4. Huba
 5. Hraško
 6. Mičovský
 7. Škripek

Zo 67 opozičných podpisov teda chýba 23.

Čo ma prekvapilo ešte viac: 2 predsedovia opozičných strán B. Bugár a R. Sulík ostali pri platonických výpadoch  a nepripojili svoj podpis do zoznamu poslancov, ktorí "vyslovujú súhlas s podaním návrhu uznesenia NR SR, ktorým NRSR podáva na Ústavný súd SR  o b ž a l o b u na doc. JUDr. Ivana Gašparoviča, CSc., Prezidenta Slovenskej republiky z úmyselného porušenia Ústavy SR" : môžete to skontrolovať a podpismi sa pokochať tu.

Do 30 dní bude návrh na obžalobu prerokovaný v parlamente. Ako dopadne hlasovanie  je každému jasné. Vlastne - to si mysleli aj Američania pred hlasovaním o Clintonovom impeachemente, ktoré skončilo DEMOKRATICKY:

"the Senate on February 12, 1999: requiring a two-thirds majority for a conviction, only 50 senators (out of 100) voted guilty on the obstruction charge and 45 on the perjury charge. The Senate was 17 votes short of removing Clinton from office .[1]

The voting in the House and Senate was largely partisan. In the House, only 5 Democratic Representatives voted to impeach. In the Senate, which had 55 Republican Senators, none of the Democratic Senators voted for conviction..."

Taká je demokracia amerických demokratov. Alebo patriotov?

%= doplnené 18.1.13

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Víkendový výber: Kde sú rómske športové talenty dnes

Pravidelná dávka víkendového čítania i tipov na voľné chvíle.


Už ste čítali?