Uhliarik-Zvolenská 1200:18 (v lekároch)

Autor: Vanda Rybanská | 7.12.2012 o 10:33 | (upravené 7.12.2012 o 13:02) Karma článku: 13,15 | Prečítané:  1566x

Multiriaditeľ urológ MUDr. Volák (n. SMER) v  žilinskej koncovej nemocnici k 1.12. dal výpovede  18 atestovaným lekárom pre ich údajnú nadbytočnosť.  Je logické, že ohrdnutí odmietli robiť riaditeľovi láskavosti a vypovedali nočné služby. Keď som sa v utorok dopočula, že ministerka Zvolenská (n. SMER) miesto nich posiela do Žiliny armádu, neverila som vlastným ušiam-majú už svoje roky :( ALe v stredu naozaj

"S tmou nastúpili uniformy" - ako to konečne Milo polopate nazval nováčik SME.

Čakala som, že "noví" exKDH experti nás zachránia svojími ALFA-posolstvami - ale ticho. AJ napriek priamej výzve len zhypnotizovane civia na číslo 500.000.000 € pre súkromné poisťovne - a niektorí ani to :(

Tak Vám to teda spočítam aspoň ja:

Show pokračuje:

z obrazovky nás makepeaceovská blondýnka podľa vzoru Uhliarik presviedča, že všetko je stabilizované a v poriadku a odlieta do Bruselu. Ovce vraj môžu byť pokojné, veď  "Toto je štandardné riešenie". Nuž, pre Slovensko už áno. Našim Vianocchtivým škôlkárom už budeme vysvetľovať: najprv príde Mikuláš, potom vojaci do nemocníc a potom už budú tie Vianoce.

Len čísla sa menia: za Uhliarika, KDH bolo treba 1200 najstatočnejších lekárov (teda už bez "odvážneho 99%-ného politika" MUDr. Mrázika), ktorí sa nedali kúpiť za strieborný groš a nestiahli svoje legitímne výpovede. Do konca trvali na záchrane verejných nemocníc. I  pacientov pred nevyspatými a vyhorenými lekármi. A ich logickým exodom do zahraničia (s VŠ z našich daní) za nástupný plat 4.000 €. Až potom povolal  lekárov cudzej armády.

Nová ministerka Zvolenská povolala armádnych vojakov už po výpovedi 18 "nadbytočných" lekárov- ktorú ani nedali, ale dostali od riaditeľa.

Časy sa menia. Čo v stredu bolo "stabilizované", vo štvrtok sa zosypalo a hrozili rozvozy urgentných pacientov do "blízkeho" Martina, Čadce,... Stačilo, aby ďalších cca 130 lekárov z 228 LEGITíMNE odmietlo slúžiť nočnú od 15:30 do 7:00 (koľko je to hodín nadčasu?) a bolo po istotách :( Lekári dostali zákaz hovoriť s lekármi. Ani predčasný príílet ministerky z Bruselu nič nevyriešil: akurát zakázala plánované operácie - do odvolania ;)

A tak pacienti znovučakajúci na operácie možu zatiaľ hľadať odpovede na otázky:

Načo je vlastne nemocnici riaditeľ, keď služby zadeľuje minister obrany s ministerkou a lekárov platí MO?

Čo -a za koľko- robí ten riaditeľ, keď v pracovnom čase nemá ani čas osobne prevziať od lekárov výpovede služieb a prijme ich až o 16.00 po skolabovaní služieb?

Čo je pravdy na rečiach o kežmarskom námestníkovi a jeho súkromých úväzkoch?

Načo je zadĺženej nemocnici nový web za 11 tisíc €?

a funkcia hovorkyne?  za koľko?

Kto bude operovať- hlavne na detskej ortopédii, ak tých 18 "nadbytočných" lekárov po vypršaní výpovednej doby od 1.3. 2013 odíde nielen zo služieb, ale aj z dennej práce? Prídu zas uhliarikovskí lekári z Ukrajiny?

Žilina sa týka nás všetkých. Zadĺžené sú predsa aj naše nemocnice v Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach... Žilina je len testovacím balónikom, kam až môže moc zájsť 

Médiá majú tiež problém: ich vlaňajšia verklíkovaná  pesnička, že lekári zobkajú Ficovi z ruky a chceli len ublížiť obetavému odborníkovi (OO) Uhliarikovi, je dnes očividne v troskách.

Dožíva aj Krempaského pesnička Ako lekári ŠTRAJKOVALI

Verím, že rovnako aj pravda o lekárskych platoch sa čoskoro dostane na svetlo - ale to už nabudúce ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

KOMENTÁRE

Kotlebovci nosia fašistické relikvie do parlamentu

Parlamentný preukaz nezakryje extrémistickú slamu.

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.


Už ste čítali?