Uhliarik-Zvolenská 1200:18 (v lekároch)

Autor: Vanda Rybanská | 7.12.2012 o 10:33 | (upravené 7.12.2012 o 13:02) Karma článku: 13,15 | Prečítané:  1641x

Multiriaditeľ urológ MUDr. Volák (n. SMER) v  žilinskej koncovej nemocnici k 1.12. dal výpovede  18 atestovaným lekárom pre ich údajnú nadbytočnosť.  Je logické, že ohrdnutí odmietli robiť riaditeľovi láskavosti a vypovedali nočné služby. Keď som sa v utorok dopočula, že ministerka Zvolenská (n. SMER) miesto nich posiela do Žiliny armádu, neverila som vlastným ušiam-majú už svoje roky :( ALe v stredu naozaj

"S tmou nastúpili uniformy" - ako to konečne Milo polopate nazval nováčik SME.

Čakala som, že "noví" exKDH experti nás zachránia svojími ALFA-posolstvami - ale ticho. AJ napriek priamej výzve len zhypnotizovane civia na číslo 500.000.000 € pre súkromné poisťovne - a niektorí ani to :(

Tak Vám to teda spočítam aspoň ja:

Show pokračuje:

z obrazovky nás makepeaceovská blondýnka podľa vzoru Uhliarik presviedča, že všetko je stabilizované a v poriadku a odlieta do Bruselu. Ovce vraj môžu byť pokojné, veď  "Toto je štandardné riešenie". Nuž, pre Slovensko už áno. Našim Vianocchtivým škôlkárom už budeme vysvetľovať: najprv príde Mikuláš, potom vojaci do nemocníc a potom už budú tie Vianoce.

Len čísla sa menia: za Uhliarika, KDH bolo treba 1200 najstatočnejších lekárov (teda už bez "odvážneho 99%-ného politika" MUDr. Mrázika), ktorí sa nedali kúpiť za strieborný groš a nestiahli svoje legitímne výpovede. Do konca trvali na záchrane verejných nemocníc. I  pacientov pred nevyspatými a vyhorenými lekármi. A ich logickým exodom do zahraničia (s VŠ z našich daní) za nástupný plat 4.000 €. Až potom povolal  lekárov cudzej armády.

Nová ministerka Zvolenská povolala armádnych vojakov už po výpovedi 18 "nadbytočných" lekárov- ktorú ani nedali, ale dostali od riaditeľa.

Časy sa menia. Čo v stredu bolo "stabilizované", vo štvrtok sa zosypalo a hrozili rozvozy urgentných pacientov do "blízkeho" Martina, Čadce,... Stačilo, aby ďalších cca 130 lekárov z 228 LEGITíMNE odmietlo slúžiť nočnú od 15:30 do 7:00 (koľko je to hodín nadčasu?) a bolo po istotách :( Lekári dostali zákaz hovoriť s lekármi. Ani predčasný príílet ministerky z Bruselu nič nevyriešil: akurát zakázala plánované operácie - do odvolania ;)

A tak pacienti znovučakajúci na operácie možu zatiaľ hľadať odpovede na otázky:

Načo je vlastne nemocnici riaditeľ, keď služby zadeľuje minister obrany s ministerkou a lekárov platí MO?

Čo -a za koľko- robí ten riaditeľ, keď v pracovnom čase nemá ani čas osobne prevziať od lekárov výpovede služieb a prijme ich až o 16.00 po skolabovaní služieb?

Čo je pravdy na rečiach o kežmarskom námestníkovi a jeho súkromých úväzkoch?

Načo je zadĺženej nemocnici nový web za 11 tisíc €?

a funkcia hovorkyne?  za koľko?

Kto bude operovať- hlavne na detskej ortopédii, ak tých 18 "nadbytočných" lekárov po vypršaní výpovednej doby od 1.3. 2013 odíde nielen zo služieb, ale aj z dennej práce? Prídu zas uhliarikovskí lekári z Ukrajiny?

Žilina sa týka nás všetkých. Zadĺžené sú predsa aj naše nemocnice v Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach... Žilina je len testovacím balónikom, kam až môže moc zájsť 

Médiá majú tiež problém: ich vlaňajšia verklíkovaná  pesnička, že lekári zobkajú Ficovi z ruky a chceli len ublížiť obetavému odborníkovi (OO) Uhliarikovi, je dnes očividne v troskách.

Dožíva aj Krempaského pesnička Ako lekári ŠTRAJKOVALI

Verím, že rovnako aj pravda o lekárskych platoch sa čoskoro dostane na svetlo - ale to už nabudúce ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Víkendový výber: Kde sú rómske športové talenty dnes

Pravidelná dávka víkendového čítania i tipov na voľné chvíle.


Už ste čítali?