Mýtus č. 5: 2 lesbické "matky"= matka+otec

Autor: Vanda Rybanská | 18.11.2012 o 20:03 | (upravené 19.11.2012 o 9:12) Karma článku: 8,90 | Prečítané:  1760x

Médiá prezentovali lesbickú idylku exposlankyne SMERu E. Angyalovej, ktorá s partnerkou vychováva 2-ročného "syna". Šampanské strieľalo! Tak som analogicky predstavila iný lesbický pár, ktorý tiež vychováva "syna"- a hneď bol oheň na streche - a lynč v diskusii, karma na 15. Zdá sa, že Komenský si tú teóriu o výhodách "názorných príkladov" musí opraviť. Keď teda miesto skutočných príbehov chcete čísla, ponúkam vám tú štúdiu, ktorej sa dožadujete. Naše objektívne mienkotvorné médiá sú jej plné ;) Aby ste zbytočne nestrácali čas: Varovanie: opäť to bude bez Boha a RKC.

Profesor sociológie Mark Regnerus z Texaskej univerzity so svojimi kolegami a tiež s významnými výskumníkmi rodiny v odboroch sociológia, demografia a ľudský rozvoj z Penn State University, Brigham Young University, San Diego State University a University of Virginia vlani uskutočnili prelomovú Štúdiu o štruktúrach novej rodiny (NFSS). Výsledky NFSS boli publikované v 41. čísle Social Science Research v júli t.r. pod názvom V čom sú dospelé deti rodičov v homosexuálnom vzťahu iné?

Skúmali tekmer 3 tisíc detí vo veku 18-39 rokov, ktoré pochádzali z 8 typov rodín:

  1. neporušená biologická heterosexuálna rodina (intaktná biorodina- ďalej len IBR)
  2. 2 lesbické matky (LM)
  3. 2 homosexuálni otcovia
  4. cudzia rodina, ktorá si adoptovala dieťa pred jeho 2. rokom
  5. rodina rozvedená po viac ako 18 rokoch dieťaťa
  6. nevlastná rodina=niektor
  7. osamelý rodič (slobodná matka)
  8. všetky ostatné konštelácie.

 Dieťa odpovedalo na otázky, ktoré vypovedali o 40-tich sociálnych, citových a vzťahových stavoch v momente interview.  Z množsta číslic a tabuliek vám prinášam len zlomok, súvisiaci so skutočným príbehom dezorientovaného "chlapca" vychovávaného 2 lesbami v predošlom blogu.  Aké sú perspektívy detí z takejto homo-rodiny: tu je porovnanie v 15 kritériách (TAb. 2 Štúdie, 2/8 stĺpcov):

Dieťa:

v IB rodine  

u lesb. "matiek"
    %   %
cíti sa plne heterosexualom 90    61
v homosexuálnom vzťahu   4   7
v manželstve 43 36
v družbe   9 24
neverné počas manželstva/družby 13 40

malo pohlavne prenosnú chorobu

8 20
nedávno uvažovalo o samovražde 5 12 
nedávno/teraz v therapii 8 19 
sexuálne dotyky rodiča/dospelého  2 23
proti vôli donútené k sexu  8 31
rodina dostala podporu 17 69
teraz na podpore 10 38

teraz plne zamestnané

49 26 

teraz nezamestnané

  8 28
volilo prezidenta v r. 2008 57 41

x) tučné označuje štatisticky významnú odchýlku od hodnoty pre Intaktnú Biologickú (=IB) heterosexuálnu rodinu v prvom stĺpci 

Z tabuľky je zrejmé, že ak by bol TOm/Tammy vo vzorke a vyrastal s 2 homo-"matkami", pravdepodobnosť, že bude heterosexuál je len 61% - v intaktnej hetero-rodine  (IBR) by bolo šanca až 90%! V IBR by potreboval terapiu s pravdepodobnosťou 8%, u "matiek" je to až dvojnásobok! Dokonca pravdepodobnosť nájsť si zamestanie na plný úväzok je pre dieťa z IBR dvojnásobná 49 vs. 26%, naopak sexuálne obťažovanie dotykmi dospelého je len desatina 2:23% ... Až v 10 z 15 výstupov "deti" lesbičiek dosiahli štatisticky významné odchýlky od referenčnej vzorky detí klasických hetero-rodín. Bohužiaľ, výchylky autor jemne nazýva "suboptimálnym" smerom ...

Ďalšie tabuľky podobne vykazujú príklon k fajčeniu - i marihuany, TV, priestupkom,... omnoho väčšiu otvorenosť "lesbických detí" k homosexuálnym vzťahom a až 4,1% lesbických "dcér" sa vyhlásilo za ASEXUáLNE (sexuálne ich nepriťahujú ani muži, ani ženy) - vs. 0.5% u IBR.

Zo 7 vyššie menovaných typov rodín sa výsledkom IBR najviac približovali cudzie adpotívne rodiny (len 7 štatisticky význemných rozdielov) - najväčší rozdiel (24/40) dosiahli práve lesbické "matky".

Deti z rôznych typov rodinného prostredia sa teda líšia, čo je v rozpore s niekoľkými doterajšími štúdiami, ktoré tvrdili, že "rozdiely neexistujú". Posledných 10 rokov akademické debaty presviedčali, že homo-rodičia majú minimálny až žiaden negatívny vplyv na vývoj dieťaťa, rôzne aspekty mali pôsobiť jedinečne pozirívne. Autor zdôrazňuje, že jeho štúdia mapuje stav aký je- ale nehovorí nič o jeho príčinách. Štúdia by teda mala byť povzbudením k ďalšiemu precíznemu výskumu homosexuálnych rodín, ktoré sa -ako ukázala aj táto štúdia- medzi sebou výrazne líšia (výsledky homosexuálnych otcov boli podstatne bližšie k výsledkom IBR ako LM).

Štúdia NFSS jasne ukazuje, že najlepším predpokladom, aby deti uspeli v dospelosti, je vyrastať počas celého detstva v kompletnej rodine matky a otca. Keďže takýchto rodín v USA ubúda, je to výzva nielen pre rodiny, ale aj rast závislosti na verejných zdravotných organizáciách, federálnej a štátnej pomoci, psychoterapeutických kapacitách, náhradných programoch i trestnej legislatíve a súdnictve. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

KOMENTÁRE

Kotlebovci nosia fašistické relikvie do parlamentu

Parlamentný preukaz nezakryje extrémistickú slamu.

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.


Už ste čítali?