Mýtus č. 5: 2 lesbické "matky"= matka+otec

Autor: Vanda Rybanská | 18.11.2012 o 20:03 | (upravené 19.11.2012 o 9:12) Karma článku: 8,90 | Prečítané:  1936x

Médiá prezentovali lesbickú idylku exposlankyne SMERu E. Angyalovej, ktorá s partnerkou vychováva 2-ročného "syna". Šampanské strieľalo! Tak som analogicky predstavila iný lesbický pár, ktorý tiež vychováva "syna"- a hneď bol oheň na streche - a lynč v diskusii, karma na 15. Zdá sa, že Komenský si tú teóriu o výhodách "názorných príkladov" musí opraviť. Keď teda miesto skutočných príbehov chcete čísla, ponúkam vám tú štúdiu, ktorej sa dožadujete. Naše objektívne mienkotvorné médiá sú jej plné ;) Aby ste zbytočne nestrácali čas: Varovanie: opäť to bude bez Boha a RKC.

Profesor sociológie Mark Regnerus z Texaskej univerzity so svojimi kolegami a tiež s významnými výskumníkmi rodiny v odboroch sociológia, demografia a ľudský rozvoj z Penn State University, Brigham Young University, San Diego State University a University of Virginia vlani uskutočnili prelomovú Štúdiu o štruktúrach novej rodiny (NFSS). Výsledky NFSS boli publikované v 41. čísle Social Science Research v júli t.r. pod názvom V čom sú dospelé deti rodičov v homosexuálnom vzťahu iné?

Skúmali tekmer 3 tisíc detí vo veku 18-39 rokov, ktoré pochádzali z 8 typov rodín:

  1. neporušená biologická heterosexuálna rodina (intaktná biorodina- ďalej len IBR)
  2. 2 lesbické matky (LM)
  3. 2 homosexuálni otcovia
  4. cudzia rodina, ktorá si adoptovala dieťa pred jeho 2. rokom
  5. rodina rozvedená po viac ako 18 rokoch dieťaťa
  6. nevlastná rodina=niektor
  7. osamelý rodič (slobodná matka)
  8. všetky ostatné konštelácie.

 Dieťa odpovedalo na otázky, ktoré vypovedali o 40-tich sociálnych, citových a vzťahových stavoch v momente interview.  Z množsta číslic a tabuliek vám prinášam len zlomok, súvisiaci so skutočným príbehom dezorientovaného "chlapca" vychovávaného 2 lesbami v predošlom blogu.  Aké sú perspektívy detí z takejto homo-rodiny: tu je porovnanie v 15 kritériách (TAb. 2 Štúdie, 2/8 stĺpcov):

Dieťa:

v IB rodine  

u lesb. "matiek"
    %   %
cíti sa plne heterosexualom 90    61
v homosexuálnom vzťahu   4   7
v manželstve 43 36
v družbe   9 24
neverné počas manželstva/družby 13 40

malo pohlavne prenosnú chorobu

8 20
nedávno uvažovalo o samovražde 5 12 
nedávno/teraz v therapii 8 19 
sexuálne dotyky rodiča/dospelého  2 23
proti vôli donútené k sexu  8 31
rodina dostala podporu 17 69
teraz na podpore 10 38

teraz plne zamestnané

49 26 

teraz nezamestnané

  8 28
volilo prezidenta v r. 2008 57 41

x) tučné označuje štatisticky významnú odchýlku od hodnoty pre Intaktnú Biologickú (=IB) heterosexuálnu rodinu v prvom stĺpci 

Z tabuľky je zrejmé, že ak by bol TOm/Tammy vo vzorke a vyrastal s 2 homo-"matkami", pravdepodobnosť, že bude heterosexuál je len 61% - v intaktnej hetero-rodine  (IBR) by bolo šanca až 90%! V IBR by potreboval terapiu s pravdepodobnosťou 8%, u "matiek" je to až dvojnásobok! Dokonca pravdepodobnosť nájsť si zamestanie na plný úväzok je pre dieťa z IBR dvojnásobná 49 vs. 26%, naopak sexuálne obťažovanie dotykmi dospelého je len desatina 2:23% ... Až v 10 z 15 výstupov "deti" lesbičiek dosiahli štatisticky významné odchýlky od referenčnej vzorky detí klasických hetero-rodín. Bohužiaľ, výchylky autor jemne nazýva "suboptimálnym" smerom ...

Ďalšie tabuľky podobne vykazujú príklon k fajčeniu - i marihuany, TV, priestupkom,... omnoho väčšiu otvorenosť "lesbických detí" k homosexuálnym vzťahom a až 4,1% lesbických "dcér" sa vyhlásilo za ASEXUáLNE (sexuálne ich nepriťahujú ani muži, ani ženy) - vs. 0.5% u IBR.

Zo 7 vyššie menovaných typov rodín sa výsledkom IBR najviac približovali cudzie adpotívne rodiny (len 7 štatisticky význemných rozdielov) - najväčší rozdiel (24/40) dosiahli práve lesbické "matky".

Deti z rôznych typov rodinného prostredia sa teda líšia, čo je v rozpore s niekoľkými doterajšími štúdiami, ktoré tvrdili, že "rozdiely neexistujú". Posledných 10 rokov akademické debaty presviedčali, že homo-rodičia majú minimálny až žiaden negatívny vplyv na vývoj dieťaťa, rôzne aspekty mali pôsobiť jedinečne pozirívne. Autor zdôrazňuje, že jeho štúdia mapuje stav aký je- ale nehovorí nič o jeho príčinách. Štúdia by teda mala byť povzbudením k ďalšiemu precíznemu výskumu homosexuálnych rodín, ktoré sa -ako ukázala aj táto štúdia- medzi sebou výrazne líšia (výsledky homosexuálnych otcov boli podstatne bližšie k výsledkom IBR ako LM).

Štúdia NFSS jasne ukazuje, že najlepším predpokladom, aby deti uspeli v dospelosti, je vyrastať počas celého detstva v kompletnej rodine matky a otca. Keďže takýchto rodín v USA ubúda, je to výzva nielen pre rodiny, ale aj rast závislosti na verejných zdravotných organizáciách, federálnej a štátnej pomoci, psychoterapeutických kapacitách, náhradných programoch i trestnej legislatíve a súdnictve. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Očkovanie na Slovensku je tak trochu chaos

Prečo sme prestali očkovať Astrou a ako na tom s vakcináciou sme.


Už ste čítali?