Toto bol Štrajk, páni "novinári"!

Autor: Vanda Rybanská | 14.9.2012 o 12:12 | (upravené 30.9.2012 o 1:02) Karma článku: 8,88 | Prečítané:  1377x

Médiá už dávno nie sú 7. veľmoc. Potichu sa prepracovali na druhé miesto: hneď po finančných žralokoch: či už sedia v bankách alebo v Digital Parku. Osvietení novinári sa kedysi snažili vzdelávať a pozdvihnúť pospolitý ľud - takých dnes spočítate na prstoch ruky. Ostatní sú nevzdelaní, alebo slúžia potrebám víťazov?

Nemôžem predsa zazlievať ľuďom, ktorí sa v dnešných ťažkých časoch snažia uživiť rodinu, že nemajú čas študovať štrajkovú legislatívu a históriu. Nečudujem sa, keď o "štrajku" lekárov  (ktorý nebol) - hovoria MUDr. Novotný alebo M. Beblavý z SDKÚ- veď sú poslanci a teda politici. A od takých lži prirodzene očakávame a rátame s nimi ;) Je však hanbou "nezávislého"  vydavateľa i konkrétneho "novinára", ak zverejní - dokonca opakovane, že lekári "štrajkovali".

ŠTRAJKovali učitelia! Včera nám učebnicovo predviedli ako vyzerá štrajk. Potrebujete odborovú organizáciu, ktorej členmi musí byť zákonom dané percento pracovníkov. Keďže Nové školské odbory túto podmienku zatiaľ nespĺňajú, štrajk museli zorganizovať "staré" odbory. Na jednotlivých pracoviskách boli štrajkové výbory, ktoré zhromaždili menný zoznam dobrovoľných účastníkov štrajku. Štrajkujúci učitelia za deň štrajku NEDOSTALI PLAT a navyše si museli sami zaplatiť zdravotné poistenie 1,58 €.

Robili niečo takéto nemocniční lekári? Ani náhodou! Lekári síce majú tiež svoje odbory = LOZ, ale to je jediná podobnosť so štrajkom lekárov! Lekári ani na hodinu neopustili svojich pacientov ako vám médiá horúčkovito a chronicky tlačili do hlavy! Lekári pravdivo, včas a preukázateľne informovali svojich zamestnávateľov a ich zamestnávateľa ministra Uhliarika, že nie sú ochotní pracovať za vtedajších nevyhovujúcich a pacienta ohrozujúcich podmienok a s výhľadom na privatizáciu 34 nemocníc. Mali 4 požiadavky (vrátane platov)  - po ich nesplnení hrozili hromadnými výpoveďami - so štandardnou 2-mesačnou výpovednou lehotou. Minister KDH si ako zbraň proti lekárom vybral posmešky a médiá, ktoré z lekárov urobili "štrajkujúce hyeny". Lekári sa - na rozdiel od pravice- dokázali dohodnúť a koordinovane podali výpovede. A ďalšie 2 mesiace naďalej pracovali pre pacientov. Nevynechali jediný deň. Neprišli o jediný deň zárobku. Uhliarika smiech neprechádzal. 1. decembra lekárom vypršali výpovedné lehoty a prestali byť zamestnancami svojich/našich nemocníc. Prišli o prácu! Prestali byť živiteľmi svojich rodín! A ostali doma.

To je v kocke rozdiel medzi štrajkom a výpoveďou. Medzi lekármi a učiteľmi. Svoje odbory si už založili aj sestričky. Vyberú si svoju cestu...

a verím, že vy sa už od "nezávislých expertov" ako Krempaský, Tódová a spol. nenecháte klamať a manipulovať ako ovce - ale o tých za chvíľu ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Matovič oznámil 101 nových prípadov nákazy

Oznámili opatrenia na pomoc veľkým firmám.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Teraz by sa nám hodila koruna

Kto zastaví odhodlanie premiéra zlikvidovať ekonomiku?

Cynická obluda

Epidémia kolónavírusu

Koľko času ste už zabili počas tejto karantény a koľko času ste zabili dnes na cestách? Porovnajte si.


Už ste čítali?