Všetci Figeľovi muži: Titul ako dar. Alebo PR?

Autor: Vanda Rybanská | 11.8.2012 o 17:01 | (upravené 29.10.2012 o 15:57) Karma článku: 12,45 | Prečítané:  2320x

K famóznemu titulu za eurokomisárstvo, tzv. EuroDoktorovi, sa už vyjadrili prakticky všetci pozostalí Figeľovi muži. Skutočne ma v súčasnej slovenskej mizérii potešilo, že v situácii, v ktorej v zahraničí padol prezident i minister, Figeľovi kamošši nestratili zmysel pre humor. Z Figeľovho kostlivca i poctivých doktorandov si urobili takú srandu, že som skoro zo stoličky spadla.

 V núdzi vraj poznáš priateľa. Stav imidžu euroDoktora Figeľa, vodcu BIELEHO "K"DH, už vykazuje stav núdze nielen podľa T. Galisa, SME a tak sa "priatelia" zbehli:

I. Začal to Ivan Šimko, už zas KDH, svojou baladou o zlej ŠtB a Doktorovi:
"Jednou z foriem komunistickej represie bývala i cielená diskreditácia oponentov režimu. ...Štátna bezpečnosť. Zbierala informácie o takzvaných záujmových osobách, o ich slabostiach a ľudských chybách, a ak ich nenašla dosť, tak ich dokázala aj vyrobiť. .. Potrebovali ich očierniť v očiach občanov. Presne tento rukopis vykazuje i sústredené a už niekoľko rokov trvajúce úsilie diskreditovať predsedu KDH Jána Figeľa."
Takže vtip je v tom, že podla Simka byt euroDoktorovi vlastne vnútila ŠtB, platinové padáky pre Figeľovych kamošov podpísala tiež ŠtB, eurokomisárske odstupné vyše 11 tisíc euro mesačne k ministerskému platu poberala zrejme tiež ŠtB - zrejme práve z nich financovala celú štvavú kampaň proti belostnému euroDoktorovi. Jej  najnovší diverzný útok na česť a odbornosť euroDoktora Figeľa má hodnotu 200.000.000 eur!

II. Politický analytik a šéf agentúry Polis Ján Baránek nezaprie profesionála v práci s verejnou mienkou a prvotriedne zavrtel psom:
„Figeľ už s tým nemôže urobiť nič. Históriu nevráti. Ono to ale mohlo byť úplne naopak. Vladimír Krčméry (rektor súkromnej VŠ, ktorá titul udelila – pozn. var) chcel, aby mali takéhoto doktoranda pre dobré meno univerzity,“ odhadol Baránek. Šéf KDH pritom nemusel byť v tejto veci vôbec iniciátorom. Pôvodne bývalý eurokomisár mal byť pýchou Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, v súčasnosti sa to však obrátilo proti nemucituje ho portál aktualne.sk Takže podľa Baránka vlastne potreboval, aby titul Figeľovi zvýšil kredit samotnej školy! Ten kredit teda musel byť padnutý proklete nízko ...

III. A kdeže by zaostal predseda Pi klubu a slovutný znalec skratiek znovuposlanec 6x promovaný Jozef Mikloško senior z KDH! Skvelým skratkám už zjavne vyučil aj svojho syna, predsedu OZ Úsmev ako dar. Už v r. 2007 bol spolu s prof. Krčmérym "oponentom"  Figeľovej "dizertačnej" "monografie" (uff, aspoň že Figeľovo meno je skutočné. Teda, dúfam...) Ako profesionálny politik tiež nesklamal. Prvé útoky novinárov bravúrne odrazil čarnogurskovčinou prvého typu: "Dlhoročný člen KDH dodal, že predseda si titul zaslúži. „Verím jeho schopnostiam. Má na to, aby mal PhD.,“ podotkol Mikloško pre SME 7.8.. Škoda len, že pán poslanec nepovedal, z akého odboru ;) Tento Mikloškov výrok by sa iste páčil profesorke Radičovej. Je totiž veľmi liberálny a inšpirujúci. Ak si teda ja myslím, že viem šoférovať Mercedes, môžem si ho vziať od suseda? Ak si myslím, že mám schopnosti na to, aby som spravovala milióny € lepšie ako Mikloš, Babiš, Malchárek ... oprávňuje ma to, aby som si tie milióny jednoducho niekde ukradla?  To ste nám chceli vysvetliť, pán Mikloško? To, na čo si myslíme, že máme schopnosť, si jednoducho môžeme zobrať???
Prísľub napísať vysvetlenie ku kauze splnil otec oponenta nemenej šokujúcou obhajobou:
ako inak: Figeľ je nevinnou obeťou- vinných je 30 funkcionárov, ktorí dizertačnú frašku nezastavili:
"Stanoví sa dátum obhajoby pred príslušnou komisiou. Tá má predpísaný priebeh, pričom v závere sa tajne hlasuje za alebo proti udeleniu titulu. V prípade JF bol stav hlasovania 8 za, 0 proti. Neskôr sa udelenie titulu prerokovalo a tajne hlasovalo aj na Vedeckej rade fakulty. V prípade JF bolo 21 hlasov za, 0 proti. Udelenie titulu PhD. je teda zdĺhavá procedúra, ku ktorej sa môže kriticky vyjadriť mnoho ľudí." Verím, že sa nájde investigatívec, ktorý zistí mená hlasujúceho valca ;)

Dovtedy sa môžeme zamyslieť nad ďalšou perlou až na hranicu súdnosti oddaného Mikloška: "Úroveň výučby a vedeckej práce klesá, medzinárodne uznávaných vedcov máme málo. Prípad Jána Figeľa však medzi nich nepatrí. Nie je odkázaný na tituly, nemal ich ani na vizitke podpredsedu vlády SR, ani teraz, na navštívenke podpredsedu NR SR." To je fakt dôkaz jeho bielej nevinnosti! A poučenie pre masy: ak už niečo ukradnete alebo získate iným nečestným spôsobom, jednoducho to neukazujte, ale schovajte - asi ako ten rakúšan Fritzl svoje incestné deti do pivnice? Potom je to už košer, pán poslanec Mikloško?
Ako v tej Shootyho karikatúre?
Rozhodne si blog vychutnajte cely.

Zdá sa, že prešľap súkromnej Vysokej školy nespočíva len v nešťastných protikladných vyjadreniach jej rektora profesora MUDr. Vladimíra Krčméryho, DrSc. Dr.h.c. mult. :( Zdá sa, že kauza euroDoktora Figeľa nebola náhodou. Tak nenáhodne jednotné hlasovanie by bolo dnes nazvané ficovsky červeným valcovaním.

O ďalšie smiešne bieliace pokusy KDH už nemám záujem.
 
Pán Ivan Mikloš, naozaj len SUKROMNE je zarukou kvality, transparentnosti a nekorupčnosti?
Mons. Bezák, naozaj viete, komu ste pred voľbami uverili?

Jediné, čo mi je útechou v tejto ságe hanby: že som vo voľbách neprispela svojím hlasom sebestrednému KDH. Naopak, verím, že sme s Božou pomocou konečne začali novú éru slovenskej kresťanskej politiky. A robím všetko preto, aby sme sa poučili z krízového vývoja našich predchodcov.
Venovane volicom v nadchadzajucich volbach.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.


Už ste čítali?