Neverím v 11oro.

Autor: Vanda Rybanská | 17.7.2012 o 12:13 | (upravené 17.7.2012 o 19:41) Karma článku: 5,76 | Prečítané:  1365x

Desaťtisíce z nás čítali 11 otázok a 11 odpovedí. Pápeža arcibiskupovi a arcibiskupa pápežovi. Experti zlyhali. Už minulý týždeň tvrdili, že je tomu koniec.

Profesionálni kresťanskí politici žiadali pápeža o vysvetlenie a ponechanie odvolaného arcibiskupa v náročnej  funkcii.

Právny expert z TIS sa dožadoval zverejnenia dôvodov odvolania akoby pápež bol osoba povinná v zmysle infozákona.

Neverci verili, že zverejnením dôvodov bude hlad po informáciách (alebo vlastnej nadradenosti?) uspokojený. Naozaj v to naivne dúfali a to chceli?

Investigatívni novinári Tejtokrajiny ešte nestihli vypátrať zdroj BezakLeaks, ktoré Františka Mikloška, prezidentského miláčika médií, včas napojil informáciou o odvolaní arcibiskupa, ktorá sa stala premyslenou rozbuškou. Pátrali vôbec po tom zdroji? Bol to zahradnik? Alebo komorník?

Vatikánsky nuncius urobil chybu, že pápežské stanovisko publikoval oficiálne. PRe najagilnejší celoslovenský denník tým úplne stratilo cenu a preto ho ani nezverejnil - ostalo to na partizánoch.

Naopak ÚDAJNE dôverná korešpondencia o osobných postojoch arcibiskupa zhrnutá do 11 otázok sa stala mediálnym hitom. Odkiaľ sa zas vzala? Zas ju niekto našiel na stole?

Tisíce ľudí mali prístup k slávnemu listu nového arcibiskupa  Bezáka jeho predchodcovi e. arcibiskupovi Sokolovi. Z nich možno polovica by dokázala z listu použiť biskupské identifikátory a vytvoriť nové fiktívne listy podľa potreby.

Komu prospieva žumpa, ktorá sa vyvalila z každej následnej diskusie proti RKC? Kto bude zodpovedný za to obrovské pohoršenie, v ktorom diskutéri evanjelici i ateisti idú na protest vystúpiť z RKC?!

Kto mal záujem vykresliť arcibiskupa ako negramotného, čo na otázku aký plat má Ing. Húščavová, odpíše pápežovi, aký plat mala v predošlom zamestnaní?

Ako manipulátora, keď v otázke o personálnych zmenách tvrdí, že predchodca mu nenechal žiadne diskreditujúce materiály o pochybných kňazoch = nemal dôvod na zmeny. Po pravde vymenil 9 dekanov a 80 kňazov preložil?

Ako arogantného pubertálneho syna?

Kto vložil arcibiskupovi do pera pichliač o netransparentnom financovaní Cirkvi?

To nie sú reakcie syna kňaza. To sú povýšenecké vývrtky toho, čo profesionálne bojuje perom. Za alebo proti. Podľa dopytu.

Takže ja toto kolo nehrám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.


Už ste čítali?