Kto zastaví slovenský €val?

Autor: Vanda Rybanská | 28.6.2012 o 15:48 | Karma článku: 8,80 | Prečítané:  791x

Oddýchnutá po minulých pasívnych blogoch založených na zbieraní (vašich) perál z diskusií som sa zas pribrala do akcie. Vlastne AKCIE - za pár miliard. O eurovale už iste viete všetko - a máte poslednú príležitosť vyjadriť svoj názor: ostávajú už len 2 možnosti ako ho zastaviť: kto zatiahne záchrannú brzdu: slobodný prezident I. Gašparovič alebo Ústavný súd? Nemecký alebo slovenský?

Viem, že "slovenský euroval" spomínaný v nadpise neexistuje. Ide o finančnú účasť na celoeurópskom finančnom procese, formálne ide o vyslovenie slovenského súhlasu so Zmluvou o založení Európskeho mechanizmu pre stabilitu (ESM) medzi Belgickým kráľovstvom, Spolkovou republikou Nemecko, Estónskou republikou, Írskom, Helénskou republikou, Španielskym kráľovstvom, Francúzskou republikou, Talianskou republikou, Cyperskou republikou, Luxemburským veľkovojvodstvom, Maltou, Holandským kráľovstvom, Rakúskou republikou, Portugalskou republikou, Slovinskou republikou, Slovenskou republikou a Fínskou republikou.

Ako prví ju schvaľujú poslanci v parlamente. Prípravným krokom bolo jesenné hlasovanie predošlých poslancov: 114 bolo ZA - niekto archivuje ich tváre, niekto ich mená (dole).

22.6.2012 118 poslancov nového parlamentu opäť podporilo podpis Zmluvy: "Z" ako ZRADCA- ponúkajú orientačnú pomôcku vo výpise hlasovania nahnavaní občania. Poslanci zas ponúkajú najkrkolomnejšie vysvetlenia, prečo nehlasovali, alebo hlasovali ako hlasovali. Fakt poučné čítanie :(

Proces ale ešte musí zavŕšiť suverénny prezident SR Ivan Gašparovič svojím podpisom. Ako sa rozhodne po návrate z Japonska? Prečíta si včerajšiu výzvu stoviek suverénnych občanov: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=656251 ?

Vráti zmluvu nazad parlamentu na reparát pre absentérov a bojkov? Alebo bez zaváhania podpíše uznesenie pestrej parlamentnej 118-tky?

V prípade, že by prezident podľahol bruselským tlakom a podpísal, ostáva ešte stále posledná možnosť, o ktorej informujú všetky médiá: ;)

Ústavný súd nielen nemecký, ale hlavne náš slovenský. Už od pondelka facebookoví aktivisti hľadajú 30 parlamentných poslancov, ktorí by boli ochotní podať podnet na preskúmanie ústavnosti rozhodnutia parlamentu a pozastavenie jeho účinnosti.  Európske spoločenstvo by bez nás prežilo, keďže na euroval stačí podpora 90% obyvateľstva- a my by sme ušetrili slušný balík pre zdravotníctvo, školstvo, diaľnice ... a padáky ;)

Ako teda dopadne euroval na Slovensku?

Máte posledné hodiny, aby ste použili svoj hlas vo Výzve prezidentovi, aby Zmluvu o ESM nepodpísal.

Potom nám obyčajným už ostane len nadávanie pri pive -

a vnukom platenie cudzích dlhov a spomienky "ako sme boli suverénni"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.


Už ste čítali?