Prečo famózne Uhliarikove a.s. nemajú dôveru Uhliarikovej Dôvery?

Autor: Vanda Rybanská | 3.4.2012 o 7:59 | (upravené 3.4.2012 o 8:38) Karma článku: 7,73 | Prečítané:  993x

Už v stredu 4.4.2012 si minister Uhliarik, hviezda KDH,  pôjde odsedieť 4-ročný trest za zmrzačenie nášho verejného zdravotníctva do najvyššej nápravnej skupiny - na hradný vrch do parlamentu. "Jedine poisťovne si nemohli na nič sťažovať, za Uhliarika sa im vrátila možnosť tvorby zisku, dosiahli väčšinu v kategorizačnej komisii, mohli si naďalej tvoriť zmluvy ako sa im zachcelo a platiť komu chceli a koľko chceli-" zhrnul jeho 2-ročné pôsobenie na MZ anonymný insider.

Hlavnou starosťou ministra bolo miništrovať PENTE pri privatizácii 31 verejných zdravotných zariadení. Prezentoval to ako "transformáciu na a.s." - ktoré sú jedinou zárukou efektívneho a vyrovnaného hospodárenia = bez dlhov! a vďaka tomu práve a jedine akciové spoločnosti údajne zaručujú lukratívne odmeňovanie svojich lekárov i sestier.

Ale potom prišli zlí zlí lekári a rozprávke o akciovkách bol koniec :(

Vyvzdorovali si navýšenie platov, čím dohnali ministra aj k dlho sľubovanému zákonom zaručenému navýšeniu platov sestier.

A svätožiara akcioviek je v ťahu! Na povinné zvýšenie platov sestier od 1.4. akciovka v Malackách našla skvelé riešenie:

„Od prvého apríla budeme pokračovať podľa súčasne platných pracovných zmlúv. Uvedomujeme si, že budeme porušovať zákon, povedal PR manažér nemocnice v Malackách Karol Wolf.

(V článku škaredé slovo "akciovka" ani nehľadajte. Redaktor SME Krempaský je povestný svojou útlocitnosťou - napriek tomu je neodškriepiteľné, že nemocnica akciovkou je .

No a dnes sa vyfarbila ďalšia akciovka - Uhliarikova srdcovka v Poprade, do ktorej dokonca pozýval LOZákov na exkurziu ako sa má vzorovo a správne manažovať nemocnica.

Takže podľa SITA takto:

"Nemocnica Poprad, a.s. je od 1. apríla nezmluvným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti pre Dôveru zdravotnú poisťovňu, a.s.

Nezazmluvnenie sa týka

  • ústavnej zdravotnej starostlivosti,
  • špecializovanej ambulantnej starostlivosti,
  • výkonov jednodňovej zdravotnej starostlivosti,
  • osobitne hradených výkonov a
  • spoločných vyšetrovacích a
  • liečebných zložiek.

Nemocnica Poprad, a.s. je tak povinná poskytnúť podľa zákona poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera výlučne neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Dôvodom nezazmluvnenia je skutočnosť, že zdravotná poisťovňa Dôvera napriek predkladaniu kompromisných návrhov zo strany nemocnice, nechcela zohľadniť potreby financovania zdravotnej starostlivosti v nemocnici, informoval generálny riaditeľ Nemocnice Poprad, a.s. Jozef Tekáč."

Načo bude nemocnica bez poskytovania zdravotnej starostlivosti? Je to len ďalší Prvý apríl?

Ako čoraz obyčajnejšiu ženu ma stále trápi aj otázka:

súhlasíte s tým, aby naše zdravotné poistenie, ktoré povinne zaplatíme, končilo ako zisk 3 zdravotných poisťovní miesto toho, aby ním uhradili oprávnenú zdravotnú starostlivosť tým, ktorí NÁM ju skutočne a lege artis medicinae poskytli?

Verím, že niekto z odborníkov - Dr. Novotný, Hlavatý ... dokáže odpovedať aj plebsu.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Očkovanie na Slovensku je tak trochu chaos

Prečo sme prestali očkovať Astrou a ako na tom s vakcináciou sme.


Už ste čítali?